Чорногорія - Любосвіт
Завантажуємо інформацію. Дякуємо за очікування.

Про країну

Менеджери

Анастасія Донець
 • Тел:
  +38 (044) 492-80-92
 • Email:
  N.Donets@lyubosvit.com.ua
 • Чорногорія, Іспанія, Північна Македонія,
 • Внутрішній номер: 904
Анна Романюк
 • Тел:
  +38 (044) 492-80-92
 • Email:
  info2@lyubosvit.com.ua
 • Чорногорія, Йорданія
 • Внутрішній номер: 903

Чорногорія

Столиця
Подгоріца
Валюта
Євро
Площа
13812 кв. км.
Населення
650000 чоловік
Офіційна мова
Сербська мова
Телефонний код
+382
Часовий пояс
UCT +1

Будь-який художній опис Чорногорії у путівниках та рекламних матеріалах, як правило, починається цитатою Байрона:

«У момент народження нашої планети найпрекрасніша зустріч землі та моря відбулася у Чорногорії. Коли сіялися перлини природи, на цю землю прийшлася ціла жменя.
Джордж Гордон Байрон»

І це не випадково. Маленька казкова країна – справжня перлина, створена морем у глибині Чорних гір. Її краса, що сяє різнокольоровими блискітками моря, червоними черепичними дахами, смарагдовою зеленню лісів, яскравими квітами на галявинах, клумбах, підвіконнях та білими стінами старих церков містяться на найвишуканіших плакатах із серездземноиорським пейзажем. Гори у цих місцях виростають наче з моря. На узбережжі різномаїття середземноморської рослинності – агава, алое, пальми, магнолії, евкаліпти, олеандри, мімози, кактуси. У лісах на півночі водяться ведмеді, вовки та лисиці.

Але не меншим скарбом країни Чорної гори є її люди – привітні, відкриті, життєрадісні, завжди готові до душевної розмови та… близькі нам за духом.

У чорногорців є 10 традиційних заповідей. Побачити їх, звичайно, можна лише на сувенірних чашках та листівках, але, як то кажуть, «у кожному жарті, є частина жарту».

10 заповідей справжнього чорногорця:

– Людина народжується втомленою і живе, щоб відпочити.
– Люби ліжко своє як самого себе.
– Відпочивай вдень, щоб вночі спати.
– Не працюй – робота вбиває.
– Якщо побачиш, що хтось відпочиває – допоможи йому.
– Працюй якомога менше, а що можеш – переклади на іншого.
– У прохолоді порятунок, від відпочинку ще ніхто не помер.
– Усі хвороби від роботи, не помри молодим.
– Якщо захочеш попрацювати, присядь, відпочинь і це бажання пройде.
– Якщо бачиш, що хтось святкує – приєднуйся, якщо бачиш, що хтось працює – відійди і не заважай.

Географічне положення, природа. Чорногорія знаходиться на Балканському півострові та омивається Адріатичним морем. Найвища гірська вершина: Боботів кук (висота 2522 метри), гірський масив Дурмітор. Найглибща ущелина – Каньон річки Тара (глибина – 1300 метрів), найбільше озеро – Скадарське (391 кв. км.), найбільша бухта – Бококоторска затока. Довжина узбережжя – 293 км. Протяжність пляжів – 73 км.

Погода і Клімат. 

Клімат середземноморський. Максимальна температура моря влітку: 27 С. Середня температура моря влітку: 25 С. Купальный сезон триває з травня по жовтень. У літній період не буває високих хвиль, відчувається лише легкий приємний бриз. Колір морської води змінюється від темно-синього до зеленувато-блакитного.

Релігія. Чорногорське і сербське населення в основному сповідує православ’я, албанці – іслам, хорвати – католицизм.

Святкові та вихідні дні.

Державні свята: 1 січня – Новій Рік, 27 квітня – День Республіки, 1 травня – День Трудящихся.

Республіканське національне свято: 13 липня – День пвостання у Чорногорії.

Кухня. Чорногорська кухня багато в чому схожа на сербську широким використанням овочей, м’яса та спецій. У Чорногорії широко розповсюджені страви з риби та морепродукти. У той же час у Чорногорії люблять і м’ясні страви, в основному з баранини та свинини. А ще у Чорногорії дуже люблять шинку. Подають шинку у якості холодної закуски, наприклад, під лозовач, виноградний самогон. Це – національний міцний спиртной напій, що виготовляється з найкращих сортів винограду, таких як первінець чи круна.

Транспорт. У Чорногорії два міжнародні аеропорти – у м. Тіват та у м. Подгоріца. Залізнична дорога: Суботиця – Нові Сад – Бєлград – Бар. Порт: г. Бар. Щоденне паромне сполучення з Італією (лінія Бар-Барі). Адріатичена магістраль пов’язує усі міста Адіиатичного узбережжя.

Час. Відстає від київського на 1 годину.

Додаткова інформація. Туристична база Чорногорії зараз активно розвивається, багато готелів модернізуються та реконструюються.

Останнім часом у Чорногорії з’являється багато невеликих приватних готелів, які у Чорногорії називають вілами і апартаментами. Як правило це 2-5 поверхові будівлі з комфортабельними номерами і апартаментами, оснащені кондиціонерами та усім необхідни для комфортного відпочинку. Такі варіанті є чудовою альтернативою готельній базі. Розташовані віли, як правило, на відстані 200-500 м. від пляжів, якими гості можуть користуватися на загальних підставах. Приватний сектор переважає у багатьох курортних містах країни, таких як Будва, Петровац, Герцег-Нові та Ульцин.

Читати більшеЗгорнути
Кращі пропозиції
https://lyubosvit.com.ua/ua
×
×