Греція - Любосвіт
Завантажуємо інформацію. Дякуємо за очікування.

Греція

Столиця
Афіни
Валюта
Евро (EUR)
Площа
>131 957 км²
Населення
10 871 762 чол.
Офіційна мова
Грецька
Телефонний код
+30
Часові пояси
EET (UTC+2, летом UTC+3)

Греція – країна дивовижної краси, де яскраве сонце зігріває жителів практично цілий рік. Лазурне море, золотисті пляжі, білі будинки, аромат міцної кави і хвойних рослин – неповторна атмосфера Греції сприяє незабутньому і приголомшливому відпочинку.

Греція знаходиться в східному Середземномор’ї, на стику 3-х континентів: Азії, Африки та Європи. На північному заході вона межує з Албанією, на півночі – з однією з колишніх республік Югославії і Болгарією, а на сході – з Туреччиною.

Країну омивають 6 морів басейну Середземного моря: Егейське (включаючи Ікарійські і Фракійське моря) морем на сході, Іонічне на заході, на півдні – Середземне і Критське моря.

Греція складається з материкової частини і понад 1000 островів, найбільші з яких – острів Крит, Евбея (по-греч .: Евія), Хіос, Корфу (по-греч .: Керкіра), Лесбос (по-греч .: Лезвос), Родос та ін. Більшість островів нежилі. Вся територія країни розділена на 52 адміністративних округи (по-греч .: номос), які, в свою чергу, діляться на епархііСтоліцей країни є легендарне місто Афіни з населенням близько 5 млн. Чоловік. Інші великі міста – Салоніки (по-греч .: Салоніки), Патри, Волос, Іракліон, Лариса та ін. Сучасна Греція відрізняється розвиненою туристичною інфраструктурою.

Які вони, греки?
Греки серед європейців виділяються безтурботно-філософським ставленням до життя. Незважаючи на велику кількість церков і монастирів, помірно релігійний народ. Практично всі відвідують церкви, але значна частина лише на Різдво і на Великдень. Греки пишаються всім, що пов’язано з їх багатовіковою історією. Вони не зносять пам’яток, які не клянуть свого минулого, а завжди і в усьому відчувають себе нащадками древніх еллінів. Вони люблять і вміють розважатися. Ніде в Європі немає такої кількості фестивалів, свят і вихідних. А за кількістю ресторанів, таверн, барів, дискотек Греції важко знайти собі рівних. Хороші відносини з греками підтримувати легко: потрібно лише дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки.

Політичний устрій Греції.
Греція є парламентською республікою з президентською формою правління. Глава держави – президент, який обирається парламентом строком на 5 років.

Грецька релігія.
Офіційна і головна релігія в Греції – православне християнство, його дотримуються майже 98% віруючих. Грецьку мову. Державною мовою є новогрецька мова, який розвинувся на основі давньогрецької мови. Мова древніх греків справив великий вплив на світову культуру і є одним з найдавніших мов світу (його писемні пам’ятки сягають 8 ст. До н.е.).

Гроші.
На всій території Греції використовується загальноєвропейська валюта – євро. На багатьох великих і дрібних підприємствах приймаються кредитні карти, такі як: Visa, Diner’s Club, MasterCard, American Express та ін. Валюту можна обміняти в банках, в обмінних пунктах або в готелях.

Читати більшеЗгорнути
Кращі пропозиції
https://lyubosvit.com.ua/ua
×
×