Словенія - Любосвіт
Завантажуємо інформацію. Дякуємо за очікування.

Словенія

Столица
Любляна
Валюта
Евро (EUR)
Площадь
20 273 км²
Население
2.055.000
Официальные языки
Словенский язык, в этнически смешанных районах также венгерский и итальянский
Телефонный код
+386
Часовые пояса
Центрально-европейское (CET): (UTC+1, летом UTC+2)

У назві держави Словенія (Slovenija) присутнє слово «любов» – «LOVE».

Тому тут рай для романтиків. В країні не злічити чудових куточків, і кожна мить, проведена тут, стає незабутньою. Бути може, це могутні гори або пагорби, порослі виноградом? Або вам миліше шум хвиль, красa старовинного містечка?

У Словенії кажуть: кожен бачить красу по-своєму …

Ми готові підказати вам, в який куточок Словенії варто відправитися.

Словенія – невелика держава в Центральній Європі, площа якого лише трохи перевищує 20 тис. Кв. км.  Незважаючи на свої більш ніж скромні розміри, Словенія вражає пишністю і різноманітністю природних ландшафтів, масою можливостей для найрізноманітнішого відпочинку в будь-який час року і великою кількістю цікавих пам’яток. Тут вас чекають чудові пляжі Адріатичного моря, мальовничі Альпи з відмінними гірськолижними центрами, численні бальнеологічні курорти, чарівні середньовічні міста, неймовірної краси карстові печери і багато іншого.

Незважаючи на невелику територію Словенії, її народ дуже пишається своєю країною. І на це є свої підстави.

Географія 
Республіка Словенія – держава на півдні Центральної Європи. Межує з Італією, Австрією, Угорщиною, Хорватією. Має вихід до Адріатичного моря.

Клімат 
Помірно-континентальний. Чітко розрізняються три кліматичні зони – середньоєвропейська на сході країни з жарким літом і холодною зимою, альпійська на північному заході з холодною зимою і помірним літом і середземноморська на узбережжі Адріатики.

Держава
Державний устрій: незалежна республіка з президентською формою правління. Законодавчий орган – Державні Збори і Державна Рада.

Пам’ятки
До визначних пам’яток країни відноситься її столиця – середньовічне місто Любляна. Його Старий Град, який часто називають «маленькою Прагою». Будучи в Любляні, обов’язково необхідно відвідати знаменитий Люблінський Град, старовинну Ратушу, Кафедральний собор Святого Миколи, Потрійний міст, Національний музей Словенії. Масу задоволення ви отримаєте, відвідавши один з найстаріших і найкрасивіших замків Словенії – Пред’ямський замок, що знаходиться поруч з містом Постойна, знаменитий Бледський замок, що розташувався на вершині 130-метрового скелястої кручі біля однойменного озера поблизу міста Блед, замок Богеншперк неподалік від Літії, Маріборський замок і собор Святого Іоанна Хрестителя в місті Марібор, а також Цельскій замок і церква Діви Марії в Целє і Ртутний рудник Ідрії. Не менш цікаві й такі чарівні міста Словенії з масою пам’яток як Крань, Піран, Велення, Ізола і справжнє місто-музей під відкритим небом Птуй. Любителям коней неодмінно варто відвідати Липиця і її знаменитий ліпіціанской конезавод. Серед природних визначних пам’яток варто також відзначити Національний парк Триглав, на території якого знаходяться найвищий пік і національний символ Словенії – гора Триглав (2864 м), Бохінское озеро, а також водоспад Бока і мальовниче Бледське озеро.

Мова: словенська.
Більшість словенців знає англійську, італійську або німецьку мову.

Валюта: EUR.
Обміняти валюту можна в банках (комісія зазвичай складає 1%), поштових відділеннях, готелях (найвища комісія – до 5%), обмінних пунктах ( “меняльніцах”) і турагентствах, а також на вокзалі в Любляні (цілодобово і без комісії). Курс може значно варіювати в різних місцях.

Години роботи установ:
Банки відкриті з 8 до 18 год з перервою (зазвичай – з 12.30 до 14 год) по буднях і з 8 до 12 год по суботах. Вихідний – неділя, а в деяких банках – і понеділок.
Магазини в Словенії відкриті по буднях з 7-8 до 19 год, по суботах – з 8 до 13 год. На курортах по буднях зазвичай працюють довше і часто відкриті по суботах – весь день. Універмаги працюють без обіду.

Екстрені телефони:
Поліція – 113
Пожежна служба, швидка допомога – 112

Читати більшеЗгорнути
https://lyubosvit.com.ua/ua
×
×