Хорватія - Любосвіт
Завантажуємо інформацію. Дякуємо за очікування.

Хорватія

Столиця
Загреб
Валюта
Хорватська куна
Площа
56 594 км²
Населення
4,154,213
Офіційні мови
Хорватська
Телефонний код
+385
Часові пояси
UTC+02:00 (GMT+1)

У 2005 році журнал National Geographic назвав Хорватію найгарнішою країною світу. Головне багатство цієї країни – її унікальне природно-географічне положення, тут знаходяться 8 національних парків загальною площею 994 км², з яких 235 км припадає на водну поверхню.

Узбережжя Хорватії – ідеальне місце для відпочинку на пляжі. Вся прибережна зона на відстані 6 метрів від кромки прибою вглиб берега належить державі, тому купатися можна в будь-якому місці, за винятком національних заповідників. Море протягом усього узбережжя Хорватії є найчистішим у всьому середземноморському басейні, а 98% пляжів придатне для купання.

На півострові Істрія – це в основному штучні бетонні платформи, природні камені і плато.
У Середній Далмації, насамперед у місцях південніше міста Спліт (міста Брела, Башка Вода, Тучепі і т.д.) і на острові Брач, вони галькові і вважаються кращими на всьому узбережжі. Сосни тут ростуть майже в 3 – 4 метрах від лінії прибою, ніякі парасольки не потрібні. Ці місця особливо привабливі для відпочинку з дітьми.
У Південній Далмації є й галькові, скелясті, і бетонні пляжі, а на островах в районі Дубровника – і піщані.
З огляду на специфіку хорватської прибережної зони для зручності і в цілях безпеки – рекомендується використовувати для купання спеціальні тапочки.
На півострові Істрія унікальне поєднання соснових та листяних дерев, навіть лікарі рекомендують це місце людям, страждаючим захворюваннями дихальних шляхів, а розмірена та некваплива атмосфера півострова дозволяє розслабитися і позбутися від «синдрому великого мегаполісу». Істрія – це чарівна суміш сходу і заходу, знаменита своїм скелястим узбережжям, дивовижними  пагорбами, сосновими лісами і виноградом, з якого виробляють чудове вино.
Узбережжя Далмації є одним з найкрасивіших на всій Адріатиці – приголомшлива природа, численні затишні бухти і затоки, скелясті і галькові пляжі, нескінченні хвойні ліси, що підступають до самої межі морського прибою, щорічно притягують сюди мільйони туристів з багатьох країн світу. Саме в цьому регіоні знаходяться популярні курорти – Брела, Башка Вода, Макарска, Тучепі, а також, Дубровник.

Республіка Хорватії розташована на півдні Центральної Європи і заході Балканського півострова.

На півночі держава межує зі Словенією, з Угорщиною, з Сербією, з Боснією і Герцеговиною, а також з Чорногорією. На заході Хорватія омивається водами Адріатичного моря. Країна складається з двох частин: континентальної – розташованої в басейні річки Сави і адріатичної – витягнутої вузькою смугою узбережжям Адріатичного моря.

Рельєф країни дуже контрастний – від гір, що поросли лісом, до скелястих берегів і знаменитих хорватських островів, яких в Хорватії понад 1100, причому різних розмірів і форм. Найбільші з островів – Крк, Корчула, Хвар, Брач, Црес і Пат. Фактична довжина прибережної зони становить 1778 км.

Істрія має горбистий ландшафт і середземноморську рослинність, а розташовані на вершинах пагорбів середньовічні містечка, викликають асоціації з італійською областю Тоскана. Прибережна частина Північної, Середньої і Південної Далмації дуже мальовнича завдяки гарним хребтах Дінарських гір і незліченних соснових лісів, які простягаються вздовж морського побережжя  на багато сотень кілометрів.

Клімат
Клімат Хорватії мінливий. На півночі і сході він континентальний, на узбережжі – середземноморський, а в гірській місцевості – високогірний.

Транспорт
Хорватія має хорошу автомобільну та залізничну мережі. Міжнародні аеропорти в містах Загреб, Пула, Спліт, Дубровник, Задар, Рієка. Міжнародні порти – Рієка, Плоче, Спліт, Дубровник; налагоджено регулярне паромне сполучення з італійським берегом.

Режим перебування
Обмежень на пересування немає, звичайний термін – до 3 місяців.

Мова і спілкування
Національною мовою є хорватська мова спілкування. Порозумітися з місцевими жителями можливо використовуючи українську, російську. Більшість хорватів, особливо на узбережжі, непогано володіють англійською, німецькою або італійською мовами.

Митні правила
Безмитно в країну можна ввести 400 сигарет, або 50 сигар, або 250 гр. тютюну, 1 літр алкогольних напоїв, 1 кг кави або чаю, 50 мл духів або туалетної води для особистого користування. Мито на товари, кількість яких перевищує зазначені квоти, становить 50% їх митної вартості. Обов’язково декларуються спортивне спорядження, електронна апаратура, відеокамера і відеомагнітофон.

Кухня
Перебуваючи в Хорватії, неможливо не спробувати страви місцевої кухні. Стандартне меню – салат, перші та другі страви, улюблені напої (вино або пиво) обійдеться приблизно в 20 євро. У разі замовлення морепродуктів вартість обіду складе 25 – 30 євро, а любителям лобстерів доведеться заплатити приблизно 50 євро на людину.

Оренда авто

Офіційні умови: вік – не менше 21 року, стаж – не менше 3 років, кредитна карта (бажано Visa або MasterCard), паспорт, водійське посвідчення. Якщо немає кредитної картки, то залишається застава у розмірі 150 – 300 євро. Інфраструктура для автотуристів розвинена дуже добре. Єдине побажання – суворо дотримуватися дорожніх знаків, особливо на гірських дорогах, завжди пам’ятати, що пішоходи тут мають перевагу, а з 2004 року водії зобов’язані пересуватися з включеним ближнім світлом фар навіть у денний час доби. Максимально допустима швидкість на дорогах в населених пунктах – 50 км / год; на швидкісних автомагістралях – 130 км / ч, на інших дорогах – 80 км / ч. Частина доріг (швидкісні автомагістралі Загреб – Спліт, Загреб – Рієка, Загреб – Вараждін, Загреб – Липовац на кордоні з Сербією) – платні.

Заправні станції відкриті щодня з 7:00 до 22:00, а на автомагістралях вони працюють цілодобово. Можна також орендувати яхту, яка, в залежності від класу, набору послуг і періоду, обійдеться від 200 до 2500 євро на добу.

Телефонний зв’язок

Міжнародний код Хорватії – «385».
Для дзвінка з України в Хорватію необхідно набрати 00-385 «код міста» – «номер телефону», де «00» – це вихід на міжнародну та міжміську лінії. Для дзвінків з мобільного телефону достатньо набрати +385 «код міста» – «номер телефону».
Для дзвінка з Хорватії в інше хорватське місто: 0 – код міста – номер абонента, що викликається.

Коди великих міст Хорватії:

Загреб – 1
Дубровник – 20
Крк, Опатія, Раб – 51
Макарська, Спліт, Хвар – 21
Пореч, Пула, Ровінь, Умаг – 52
Шибеник – 22

Магазини працюють з 8:00 до 20:00, а в розпал сезону з 6:00 до 12:00 і з 17:00 до 22:00. Банки працюють в будні з 7:00 до 19:00, в суботу – з 7:00 до 13:00, неділі та святкові дні – вихідні.

Важлива інформація

Посольство України в Республіці Хорватія
10000 Zagreb, Vochars’ka, 52
Тел .: 00 3851 461 62 96
Факс: 00 3851 463 37 26
Поліція (policija) – 92
Пожежна охорона (vatrogasci) – 93
Швидка допомога (hitna pomoc) – 94
Автопоміч на дорогах (HAK) – 987
Автовідповідач розкладу суднокомпаній Jadrolinija – 060-321321

Читати більшеЗгорнути
Кращі пропозиції
https://lyubosvit.com.ua/ua
×
×