Таїланд - Любосвіт
Завантажуємо інформацію. Дякуємо за очікування.

Таїланд

Столиця
Бангкок
Валюта
Батт (THB)
Площа
513 120 км²
Населення
69,8 мільйона (2020 р.)
Офіційна мова
тайський
Телефонний код
+66
Часовий пояс
GMT+7, +4 години влітку, +5 годин взимку (з київським)

Тайланд – дивовижна країна Південно-Східної Азії, в якій комбінується різноманітний відпочинок: екскурсійний, пляжний, сімейний, для молоді є курорти, які підійдуть для активних тусовщиків. Також у Тайланді можна зайнятися дайвінгом, снорклінгом, рафтингом та іншими видами водного спорту. А ще Тайланд – це екзотична рослинність, багата культура, приголомшлива тайська кухня та посмішки місцевих жителів, які не залишать Вас байдужими.

Тайланд розташований у південно-західній частині півострова Індокитай та у північній частині півострова Малакка. Межує на сході з Камбоджею та Лаосом, на заході з М’янмою, і на півдні з Малайзією. До 1939 називався Сіам; слово тхай (ไทย) тайською означає «свобода». “Таїланд” (Thailand) – англізований варіант назви країни, введений в ужиток в 30-х рр.. XX ст., – означає “країна тайців”, тайський варіант звучить як “Міанг Тхай” або “Пратхет Тхай”. Саму назву “тхай” самі тайці трактують як “вільний”, звідси Таїланд – “країна тайців” або “країна вільних”. Назва цілком виправдовує: Таїланд — єдина країна Південно-Східної Азії, яка зберегла незалежність, тоді як усі сусідні країни були колоніями Франції чи Великобританії.

Довжина узбережжя Таїланду становить 2750 кілометрів, і майже по всій його протяжності – мальовничі дикі та облаштовані пляжі готелів. Рельєф країни є досить цікавим – серед рівнинних місць розкидані гори середньої висоти, вкриті джунглями. З гір стікають сотні повноводних рік, тому місцеві активно розвивають рафтинг як вид відпочинку. У річках водиться багато смачної та корисної риби. На схилах багатьох гір розташовані села, а довкола них – тераси рисових полів. Таїланд – аграрна країна, понад 70% жителів якої зайнято у сільському господарстві.

Погода та Клімат
Клімат субекваторіальний та мусонний. У Таїланді тепло цілий рік, тому багато хто воліє проводити тут усю зиму. Середня температура тут рідко опускається нижче за +22 градуси.
Релігія
Державною релігією є буддизм, який сповідує понад 93% населення. У Таїланді також живуть мусульмани, християни, індуїсти, сикхи. Відповідно до конституції король є покровителем та захисником усіх релігій.
Кухня
Кухня Таїланду може шокувати європейця не лише своєю гостротою, а й інгредієнтами. Хоча більшість страв готують таки з риби, морепродуктів, птиці, свинини, рису, кокосового молока, овочів та фруктів з додаванням перцю чилі, який колись привезли до країни португальці, і який став важливим компонентом місцевих страв.
Найвідоміший суп – том-ям, а найпоширеніша заправка – рибний соус. Його готують дуже нетрадиційним для європейця методом, і нерозбавлений соус має досить специфічний аромат.
Час
Різниця у часі з Києвом: +4 години у період дії по Україні літнього часу, +5 годин у період зимового часу.
Мова
Державна мова Таїланду – тайська. Поширені англійська, китайська та японська мови. Практично по всій території країни встановлені двомовні дорожні знаки та покажчики тайською та англійською мовами. Тайська мова має чотири діалекти Тайська мова відноситься до тонових мов; у ньому виділяються п’ять позначаються на листі сенсорозрізняючих тонів: високий, середній, низький, висхідний і низхідний. Тому туристи, що здійснюють екскурсійні тури Таїландом, можуть помітити, що тайська мова схожа на пісню і дуже красива. Правильна інтонація у цій мові має важливе значення, оскільки впливає сенс слів, що вимовляються.
Свята
Більшість свят у Таїланді відзначається за місячним календарем, тому дати щороку змінюються.
Зима:
грудень – День народження Його Величності Короля, День конституції, Свято стародавнього міста Аюттхая;
січень – Новий рік;
День дітей
лютий – Фестиваль Квітів.
Весна:
березень – Макха Пуджа (день вдячності Будді за його вчення, принесене людям);
квітень – День династії Чакрі (6 квітня), Фестиваль Патайї, Фестиваль Сонгкран – тайський Новий Рік;
травень – День Коронації (5 травня), Фестиваль ракет, Вісакха Пуджа – один із найсвященніших днів у буддизмі – день Народження, Просвітництва та Смерті Будди, Фруктовий ярмарок.
Літо:
червень – День пам’яті Сунтхона Пху (великого тайського поета);
липень – Асаха Пуджа (перший день повного місяця у восьмому місяці за місячним календарем. Національне свято, цей день вважається днем ​​заснування буддизму);
серпень – День народження Її Величності Королеви (12 серпня), Кхао Пханса (початок буддійського посту)
Осінь:
вересень – великих заходів не проводиться;
жовтень – Ок Пханса І Тхот Катхін (кінець Сезону Дощів, початок сезону Катхін), День пам’яті короля Рами V (23 жовтня);
листопад – Шоу слонів у Суріні, Лої Кратонг (“Loi” перекладається як “плаваючий”, “Kratong” – “човник (конструкція) з листя”).

Читати більшеЗгорнути
https://lyubosvit.com.ua/ua
×
×