Камбоджа - Любосвіт
Завантажуємо інформацію. Дякуємо за очікування.

Про країну

Менеджери

Анастасія Донець
  • Тел:
    +38 (044) 492-80-92
  • Email:
    N.Donets@lyubosvit.com.ua
  • Чорногорія, Іспанія, Північна Македонія,
  • Внутрішній номер: 904

Камбоджа

Столиця
Пномпень
Валюта
Риєль
Площа
181 040 км²
Населення
16 449 519 осіб
Офіційна мова
Кхмерська
Телефонний код
+855
Часовий пояс
+7

Камбоджа  це незвичайна країна з самобутньою культурою, захоплюючою і часом лякаючою історією, мальовничими ландшафтами та знаменитими на весь світ архітектурними пам’ятками. Ще зовсім недавно королівство переживало важкі роки громадянської війни та ізоляції, але зараз його двері широко відчинені для туристів з усього світу. Стародавні храмові комплекси таять у собі легенди про великих імператорів Ангкора і небесних танцівниць, теплі води Сіамської затоки омивають білі пляжі, а місцеве населення вражає всіх приїжджих своєю незвичайною привітністю.
Приїжджайте в Камбоджу і Вам обов’язково захочеться повернутися сюди знову, недарма кажуть, що в цьому королівстві чудес кожен потрапляє під вплив чарівних чар.

Столиця – Пном Пень.

Площа – 181 тис. кмІ.

Населення – понад 13 мільйонів осіб; понад 80% – кхмери.

Державний устрій – конституційна монархія, глава держави – король. Законодавчий орган – двопалатний парламент (Національна асамблея та Сенат).

Жодна інша країна Південно-Східної Азії не приховує стільки загадок і сюрпризів: непрохідні тропічні ліси, стародавні буддійські пам’ятники, легендарний Ангкор Ват, оспіваний Голлівудом, незаймані пляжі, до непристойності низькі ціни на їжу та розваги. Колись закрита, сьогодні Камбоджа приваблює допитливих туристів з усього світу.

КЛІМАТ І СЕЗОННІСТЬ
Для Камбоджі характерний тропічний мусонний клімат. У році можна виділити два сезони. Спекотне та дощове літо триває з травня по жовтень, температура повітря в цю пору року від +26°С до +32°С. Зима, що триває з листопада до квітня, більш прохолодна і суха – від +22°С до +25°С. Тому найкомфортніший час для візиту до Камбоджі – зимовий сезон.

КУХНЯ

Національна кухня кхемрів ввібрала кулінарні традиції Таїланду, Лаосу та В’єтнаму. Повсякденними стравами вважаються смажений рис з різними травами, м’ясом, рибою, морепродуктами та навіть солодкими фруктами, крім того, почесне місце потрібно відвести супам. Ціни на харчування в Камбоджі дуже низькі.

ВАЛЮТА
Місцева валюта – камбоджійський рієль (Riel). Але практично все місцеве населення віддає перевагу доларам. Туристам краще обмінювати на рієлі лише невеликі суми для дрібних витрат, і, наскільки можна, розплачуватися скрізь доларами.

ВІЗА
Можна отримати туристичну візу в повітряному порту в момент прильоту або в будь-якому пункті переходу кордону, крім пунктів на кордоні з Лаосом.

ГЕОГРАФІЯ
Камбоджа розташована на острові Індокитай і належить до країн Південно-Східної Азії. На заході та північному заході вона межує з Таїландом, на півночі – з Лаосом, на сході та південному сході – з В’єтнамом. На півдні та південному заході країна омивається водами Сіамської затоки. Площа Камбоджі складає 181 тис. км2. Протяжність берегової лінії – близько 400 км.

ІСТОРІЯ
Територію сучасної Камбоджі здавна населяли кхмери – предки нинішніх камбоджійців. За легендою, вони походять від зв’язку дочки короля нагов – змій-драконів, що жили в цих місцях, і індійського брахмана, що прийшов сюди. У середині XII століття до складу потужної кхмерської імперії, крім нинішньої Камбоджі, входили Південний В’єтнам, Лаос і майже вся територія сучасного Таїланду. Столицею цієї держави було місто Ангкор (Angkor). Кхмерські королі, які вважали себе рівними богам, не шкодували ні сил, ні коштів на прикрасу своєї столиці, зводячи там численні храми та палаци.

З кінця XIII століття починається ослаблення держави, в XV війська Сіаму (держави – попередника нинішнього Таїланду) захоплюють та руйнують Ангкор, закінчується так званий ангкорський період історії Камбоджі. Новою столицею стає Пномпень, проте Ангкор залишається символом колишньої могутності.

У 1863 році Камбоджа потрапила під контроль Франції, яка перетворила її на свою колонію, включивши до складу Французького Індокитаю. Після Другої світової війни в країні розгорнулася боротьба за незалежність, яка завершилася перемогою 9 листопада 1953 року. Упродовж 50-70-х років XX століття незалежна Камбоджа розвивалася цілком успішно. Але з початком війни у ​​В’єтнамі її прикордонні території почали зазнавати іноземної агресії. У 1970 р. генерал Лон Нолу, підтримуваний США, скинув короля і проголосив республіку. Але 1975 р. владу захопили «червоні кхмери» на чолі з Полом Потом, розпочався масовий терор, жертвами якого стали сотні тисяч людей.

1978 року було створено «Фронт народного порятунку», який у союзі з в’єтнамськими військами звільнив Пномпень. У результаті 1981 р. було створено Народну Республіку Кампучія. У 1993 р. її замінили монархічним Королівством Камбоджа. Сьогодні Камбоджа – це мирна парламентська держава.

МОВА І РЕЛІГІЯ
Близько 96 % населення країни розмовляє кхмерською мовою, яка є єдиною офіційною мовою Камбоджі. Як друга мова, як спадщина колоніальних часів, поширена французька, у туристичних зонах використовується англійська. Щодо релігії, то 95% населення країни сповідує буддизм течії тхераваду. У країні нараховується понад 4500 храмів. Все щоденне життя камбоджійців наповнене релігією.

ТРАНСПОРТ
У Камбоджі є три міжнародних аеропорти – в Сієм Ріпі, який знаходиться біля Ангокор Вата, Пномпені, столиці країни і в Сіануквілі, пляжного курорту. Автобусне, водне та залізничне сполучення відносно розвинене, але туристам рекомендується користуватися транспортом, який надає туроператор, таксі або орендованим автомобілем.

СВЯТА
У Камбоджі багато державних та народних свят. Кожного місяця відзначається якийсь барвистий народний фестиваль.

Лютий – фестиваль Мік-Бочеа, всі мешканці збираються у храмах, щоби послухати лекції Будди.
Наприкінці квітня починається Чнам-Тмай – свято піщаних гірок. У цей час у містах та селах проводяться ходи та святкові церемонії.
У перші дні травня біля королівського палацу можна побачити Королівську Орну Церемонію Чат-Пре-Нангкал.
3 травня відзначають День народження Будди, Вісака Пуджа.

 

Читати більшеЗгорнути
https://lyubosvit.com.ua/ua
×
×